Cudem przeżył zamach. Gdy odebrał telefon cały jego świat runął

Udostępnij:

11 września 2001 roku pozostanie w jego myślach na zawsze, Ron Clifford cudem ocalał z ataku na WTC w Nowym Jorku. Jego siostra i siostrzenica nie miały tyle szczęścia.

W atakach z 11 września 2001 roku zginęły prawie 3 tysiące osób. Do dzisiaj pozostają największym aktem terrorystycznym w historii. Jedną z osób, które przeżyły tą straszną tragedię był Ron Clifford. Gdy w bliźniaczą wieże uderzył samolot on znajdował się w holu budynku. Wszędzie byli ranni, dym i smród spalenizny. Gdy wyszedł na zewnątrz widział ludzi skaczących z okien na pewną śmierć. Te obrazy pozostaną z nim do końca życia. Nie wiedział jednak jeszcze wtedy, że najgorsza tragedia dopiero przed nim. W jednym z porwanych samolotów znajdowała się jego siostra i jej czteroletnia córka.

Czytaj też: Masz to w domu lub ogrodzie? Może być warte majątek. Płacą nawet 100 tysięcy złotych za próbkę

11 września 2001: Ron Clifford cudem ocalał z ataku na WTC w Nowym Jorku

“To niesamowite, że mogę tu być, kiedy te wszystkie rzeczy wydarzyły się na moich oczach. Nigdy tego nie zrozumiem. Moja siostra, którą tak bardzo kochałem… Nie mogę tego pojąć. To po prostu nierealne” – mówił w dziesiątą rocznicę ataków, wzruszony Ron Clifford.

Zobacz również: Wykrzyczał prawdę o zamachu na WTC? Po tym jak to wyznał, zginął z rąk policjanta

Dopiero gdy szczęśliwie dotarł do domu, poraniony i ze spaloną skórą dotarła do niego informacja, że na pokładzie jednego z porwanych samolotów, które uderzyły w World Trade Center znajdowała się jego siostra, wraz z czteroletnią córką. Obie zginęły. Mimo upływających lat Ron cały czas nie może pogodzić się ze stratą jaka go spotkała. Jednak stara się iść przez życie dalej.

“Powtarzam sobie, że muszę cieszyć się życiem. Ma się je tylko jedno. Jeśli coś czasem kołacze mi w głowie tego dnia, to myśl: Idź naprzód”

Ron Clifford, an Irish 9/11 survivor, whose sister and niece were on one of the hijacked planes that was flown into the…

Opublikowany przez Irish Examiner Poniedziałek, 19 maja 2014

Źródło: Wp

Polecamy także:

Największe polskie gwiazdy bez matury! Nie do wiary…

Wystarczy jedna szklanka dziennie! Efekty widać od razu

W to kłamstwo uwierzyły tysiące! Teraz nie ma żadnych wątpliwości. Eksperci przerwali milczenie

, , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *