Masz to w domu lub ogrodzie? Może być warte majątek. Płacą nawet 100 tysięcy złotych za próbkę

Udostępnij:

NASA ogłosiła własnie, że kupi próbki ziemi pobranej z księżyca i zaprasza w tym celu prywatne firmy z całego świata. Za mały okaz można dostać nawet 100 tysięcy złotych.

Amerykańska agencja kosmiczna planuje wysłać kolejny raz po ponad 50 latach astronautów na srebrny glob. Ma to nastąpić w 2024 roku. Za nim jednak do tego dojdzie, NASA ogłosiła, że odkupi od jakiejkolwiek firmy z całego świata próbki księżycowej gleby i kamieni. Amerykanie chcą za nawet niewielką ilość zapłacić od 15 tysięcy do 25 tysięcy dolarów. Tak więc jest możliwym otrzymanie nawet 100 tysięcy złotych za posiadane próbki.

Czytaj też: Wykrzyczał prawdę o zamachu na WTC? Po tym jak to wyznał, zginął z rąk policjanta

NASA ogłosiła własnie, że kupi próbki ziemi pobranej z księżyca

Wymagane będzie dostarczenie zdjęć kolekcji i jej lokalizacji. Dodatkowo NASA zaznaczyła w ogłoszeniu, że uzyskane w ten sposób próbki będą w posiadaniu agencji, aż do 2024 roku. Dodatkowo poinformowano także, że w niedalekiej przyszłości w planach są następne podobne przedsięwzięcia. Ma to na celu umożliwienie prywatnym firmom i podmiotom handlu kosmicznymi próbkami.

Zobacz również: Największe polskie gwiazdy bez matury! Nie do wiary…

“Chcemy tym projektem zachęcić prywatne firmy do większego zaangażowania się w erę eksploracji kosmosu, co przyniesie korzyści dla całej ludzkości” – napisał w sieci szef NASA Jim Bridenstine.

Ostatecznym cele misji Artemis zaplanowanej na 2024 rok jest ustanowienie na Księżycu stałej amerykańskiej bazy. Chcą to osiągnąć do końca lat dwudziestych XXI wieku.

Źródło: Wp

Polecamy także:

Wystarczy jedna szklanka dziennie! Efekty widać od razu

W to kłamstwo uwierzyły tysiące! Teraz nie ma żadnych wątpliwości. Eksperci przerwali milczenie

Przerwała milczenie i wyznała przerażającą prawdę. Słowa przyjaciółki mamy Madzi budzą grozę

, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *