Nieoficjalnie: ruszą wielkie powołania do wojska. Rząd nieoczekiwanie zmienia decyzję

Udostępnij:

Rząd PiS jednak zmienia decyzję i w niedalekiej przyszłości czekają nas masowe powołania do wojska, projekt nowej ustawy jest już gotowy.

Według nieoficjalnej informacji do jakiej miał dotrzeć dziennikarz RMF FM wojsko polskie szykuje się do zwiększenia limitu liczby osób, które mają zostać powołane do czynnej służby wojskowej. Ministerstwo obrony narodowej miało już podjąć decyzję o diametralnej zmianie liczby powoływanych rekrutów na ćwiczenia. Od teraz zamiast dwóch tysięcy, będzie to pięć tysięcy. Chodzi głównie o rezerwistów, osoby dotąd niepowołane do służby wojskowej, a także szkolenia wojskowego.

Czytaj też: Szok! Jachira pogrążyła swoje ugrupowanie! Tego jeszcze nie było

Rząd PiS podjął decyzję, będą masowe powołania do wojska, projekt nowej ustawy jest gotowy.

Przyczyną takich zmian ma być chęć MON do zintensyfikowania szkoleń, a także zwiększenie o trzy tysiące osób powołanych do wojsk obrony terytorialnej. Ta decyzja na razie nie został potwierdzona oficjalnie przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Wiadomo jednak o innych zmianach, które mają wejść w życie.

Zobacz również: Kurtyna opadła. Danuta Wałęsa zdradziła prawdę o mężu

Na odprawie ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka z komendantami Wojewódzkich Sztabów Wojskowych i  przedstawicielami Sztabu Generalnego WP można było usłyszeć, że już działa portal rekrutacyjny do Wojska Polskiego. Każda osoba chętna rozpocząć służbę wojskową może zgłosić się do WP online. Już niedługo ma zostać również uruchomiona aplikacja, która będzie pełniła podobną funkcję.

Dodatkowo Ministerstwo Obrony Narodowej skróciło szkolenia wojskowe z 90 dni do jedynie 28. Ma to zachęcić więcej osób do zgłaszania się na nie.

Źródło: Pikio

Polecamy także:

Kupujesz kurczaki w marketach? Po tym filmie przestaniesz. Tylko dla ludzi o mocnych nerwach

Rozpakowała mięso z Biedronki i natychmiast zaczęła nagrywać. Okropność!

Cudem przeżył zamach. Gdy odebrał telefon cały jego świat runął

, , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *