Zaprosili Wałęse i go publicznie ośmieszyli. Były prezydent wyszedł obrażony

Udostępnij:

Lech Wałęsa nie wytrzymał na spektaklu na temat “Solidarności”, któryodbyłsięw Gdańsku. Galeria WL4 długo zapowiadała to wydarzenie. Organizatorzy zaprosili widzów na „Teatr przy Stole w Stoczni”. Z tego powodu znani polscy aktorzy mieli czytać sztukę Mariusza Babickiego i Pawła Niewiadomego „Koci koci łapci”. Autorzy dzieła pytają w nim przede wszystkim o dziedzictwo “Solidarności”, o to co się stało z wartościami, ideałami tego znanego na całym świecie związku zawodowego. Niestety treść przedstawienia nie wszystkim przypadła do gustu.

Lech Wałęsa nie wytrzymał na spektaklu na temat “Solidarności”.

Zobacz również: Kurtyna opadła. Danuta Wałęsa zdradziła prawdę o mężu

Lech Wałęsa był gościem honorowym „Teatr przy Stole w Stoczni”. Niestety były prezydent wyszedł z sali już po pierwszym akcie. Okazało się, że nie spodobał mu się żart na temat legendarnych “100 milionów”.

Nie spodobała mi się, ja jestem za tym, żeby coś robić, co wpływa na zmiany, na logikę, na osiągnięcia, a oni podnosili takie rzeczy dyskusyjne, „Sto milionów” na przykład. To mnie nie zabolało, ale ja myślałem, że ci ludzie rozumieją tomówi Faktowi Lech Wałęsa.

– „Sto milionów” dotyczyło uwłaszczenia. Chciałem, by przynajmniej jedna czwarta Polaków wykupiła polski majątek narodowy, w tym Stocznię, to by wystarczyło, by Polska się wzbogaciła, ale nie daliście mi tego zrobić i wyszło jak wyszło. Natomiast Balcerowicza propozycja była 5 procent i zostało 5 procent uwłaszczenia i tym się różniliśmy. Ja chciałem za papiery sprzedać stocznię, liczyłem, że stocznię kupi 50, 100 stoczniowców i oni podzielą to na różne grupy, tam byli i spawacze i kierowcy, więc podzielą to na wydziały i każdy będzie z tego jakiś zysk miał. W Gdańsku było mnóstwo działek, nie wiadomo było czyje są, bałem się, że prezydent miasta sprzeda mi pół miasta. Ale jak ludzie kupią za 100 milionów to zostanie to w polskich rękach. To był fenomenalny plan. Oni podczas tego spektaklu tego nie zrozumielimówi były prezydent.

Źródło: Fakt

Polecamy także:

Kupujesz kurczaki w marketach? Po tym filmie przestaniesz. Tylko dla ludzi o mocnych nerwach

Rozpakowała mięso z Biedronki i natychmiast zaczęła nagrywać. Okropność!

Cudem przeżył zamach. Gdy odebrał telefon cały jego świat runął

,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *