Jerzy Sthur wstydzi się bycia Polakiem? Szokujące słowa znanego aktora

Udostępnij:

Jerzy Sthur atakuje rząd PiS i deklaruje, że nie do końca czuje się Polakiem. Znany aktor podobnie jak i jego syn nie przepadają za aktualną władzą w Polsce. Sthur senior dał tego radykalny wyraz podczas jednego z ostatnich wywiadów, w którym przyznał, że o to, aby być europejczykiem walczył już od początku lat 80. Teraz jak sam przyznaje – czuję się bardziej obywatelem Europy Środkowej niż Polski. Mimo wszystko w dalszym ciągu uważa siebie za patriotę. Co jeszcze aktorowi nie podoba się w naszym kraju?

Jerzy Sthur atakuje rząd PiS i deklaruje, że nie do końca czuje się Polakiem?

– Taki już byłem dumny, że wreszcie jestem w tej Europie. Bo o tę równość w Europie walczyłem przez całe moje dorosłe życie. Gdy w 1980 roku zdecydowałem się pracować za granicą, musiałem pokonać straszliwe przeszkody. Upokorzenia paszportowo-wizowe, podatkowe i tak dalej. Z upływem czasu było coraz lepiej, a po 89 roku naprawdę poczułem się już na równi z innymi Europejczykami. Dziś mam poczucie, że to zostaje zmarnowane. Staje się nieważne, przestaje się liczyć.

Jerzy Sthur dodał, że bardziej czuje, że przynależy do Europy Środkowej niż Polski.

– Mało tego. Gdybym zaczął głośniej mówić, że przynależę bardziej do Europy Środkowej niż do Polski, co nie wyklucza patriotyzmu, byłbym uznany za donosiciela i zdrajcę. Ale powiem pani, że do części naszego narodu nigdy nie miałem specjalnych złudzeń. Mieszkam na wsi, obserwuję ludzi od 30 lat. To się tliło i nagle doszło do głosu. – załamuje ręce nad kondycją Polaków Jerzy Stuhr.

Kilka lat wcześniej aktor w rozmowie z Newsweek Polska przyznał, że w Austrii czuł się jak u siebie.

Gdy przekraczałem austriacką granicę, zawsze czułem się jak u siebie. Na słowiańską fantazję jestem zbyt porządny – mówi znany aktor, prof. Jerzy Stuhr.

Źródło: ProPolski/wykop/Newsweek

Polecamy także:

Wykrzyczał prawdę także o zamachu na WTC? Po tym jak to wyznał, zginął z rąk policjanta

Największe polskie gwiazdy także bez matury! Nie do wiary…

Wystarczy także jedna szklanka dziennie! Efekty widać od razu

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *