Frasyniuk zaatakował PiS. Nikczemne słowa opozycjonisty

Udostępnij:

Władysław Frasyniuk zaatakował PiS w związku z okrągła rocznicą porozumień sprzed 40 lat. Frasyniuk od bardzo dawna wykazuje olbrzymi brak sympatii względem Prawa i Sprawiedliwości oraz Jarosława Kaczyńskiego. Były opozycjonista od lat deklaruje się zdecydowanie po stronie Platformy Obywatelskiej i środowiska politycznego skupionego wokół tej formacji. Ostatnio swoje aktualne poglądy postanowił wyrazić bardzo dosadnie względem partii Jarosława Kaczyńskiego.

Władysław Frasyniuk zaatakował PiS w związku z okrągła rocznicą porozumień sprzed 40 lat

Władysław Frasyniuk zaatakował PiS w związku z okrągła rocznicą porozumień politycznych sprzed 40 lat. Według niego, problem polega na tym, że “ten pan nienawistny, który nie lubi ludzi – Jarosław Kaczyński ma nawyk rozmowy tylko ze sobą, ma nawyk wspierania tylko swoich i to trzeba zmienić”.

– I apeluję do wszystkich obywateli, wyborców PiS (…) pamiętajcie o tych uniwersalnych zasadach, nie bądźcie obojętni, nie bójcie się, niech wam ta tęczowa flaga nie przeszkadza – dodał Frasyniuk.

Frasyniuk odniósł się także do Lecha Wałęsy.

Nie będę mówił o swoim szefie specjalnej laudacji. Także nie wydaje mi się, że trzeba go bronić, historia już mu przyznała rację za życia. Nie musi się przejmować, nie musi się martwić, jest najwybitniejszym przywódcą w Europie w nowoczesnej historii. Stoję przed tą bramą wolności, równości i demokracji, która otworzyła się dla nas, obywatelek i obywateli Polski, w 1980 roku. I mogę powiedzieć z całą pewnością, że ten skromny robotnik, starszy wtedy dużo ode mnie, przełamał polskie przekleństwo, które brzmi: nie ma takiej rzeczy, której byśmy nie potrafili spieprzyć. Otóż nasze pokolenie pod przywództwem Lecha Wałęsy nie spieprzyło. Zwyciężyło — kontynuował.

Źródło: ProPolski

Polecamy także:

Szokujące słowa Korwina o Kaczyńskim. Zaskoczył wszystkich

Widzowie TVP w szoku. Rafał Brzozowski szczerze o LGBT

Polecamy również:

Żona Trzaskowskiego pogrąża męża. Jej wypowiedź wstrząsnęła Polakami

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *