Wałęsa zaorany przez Krystynę Pawłowicz. Chodzi o list sprzed lat

Udostępnij:

Lech Wałęsa musi być w szoku, Krystyna Pawłowicz opublikowała list, który otrzymała od Wałęsy niecałe 40 lat temu. Publikacja byłej poseł Prawa i Sprawiedliwości daję bardzo wiele do myślenia w perspektywie aktualnych wypowiedzi i komentarzy Lecha Wałęsy na temat wydarzeń sprzed ponad 40 lat. Czy w obliczu tejże publikacji były lider Solidarności zmieni swój pogląd? Jest to z pewnością mało prawdopodobne, lecz nie jest całkowicie niemożliwe. Teraz wszyscy wyczekują na komentarz ze strony byłego prezydenta.

Lech Wałęsa musi być w szoku, Krystyna Pawłowicz opublikowała list, który otrzymała od Wałęsy niecałe 40 lat temu

Krystyna Pawłowicz aktualnie wykonuje obowiązki sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Mimo wszystko nie przeszkadzam jej to w dalszym komentowaniu życia politycznego w Polsce. Ostatnio była poseł PiS odniosła się do słów Lecha Wałęsy, który wprost umniejszył rolę Jana Pawła II w obaleniu komuny w Polsce, a wcześniej samemu sobie przypisywał zasługi za zmiany ustrojowe.

„Sam obaliłem komunizm (…) nie miałem łatwego zadania. Z jednej strony komuniści ze swoim sztabem antykryzysowym, agenci, z drugiej strony kolesie z najbliższego otoczeni” – pisał wówczas.

W tej sytuacji dawna polityk postanowiła opublikować zdjęcie listu od Lecha Wałęsy z 1983 roku.

„Oto list od Lecha WAŁĘSY z 24 listopada 1983 r.w którym sam przyznaje, że pokojowa walka „Solidarności” za którą w imieniu Polaków otrzymał nagrodę Nobla ‚jest NASZYM WSPÓLNYM dziełem i dotyczy NAS WSZYSTKICH’” – napisała Pawłowicz. „Na papierze to stwierdził Potem jednak zmienił zdanie…Że tylko SAM…” – dodała sędzia TK.

Źródło: ProPolski

Polecamy także:

Szokujące słowa Korwina o Kaczyńskim. Zaskoczył wszystkich

Widzowie TVP w szoku. Rafał Brzozowski szczerze o LGBT

Polecamy również:

Żona Trzaskowskiego pogrąża męża. Jej wypowiedź wstrząsnęła Polakami

,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *