PILNE! Unia znalazła sposób jak WBREW PiS ulokować uchodźców w Polsce! Dokument już został podpisany!

Udostępnij:

Jak informuje niemiecki Die Welt, Unia Europejska ma sposób, jak rozwiązać problem polskiego oporu wobec przyjęcia uchodźców. Pomocną dłoń wyciąga prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. W tym mieście doszło do podpisania ważnego porozumienia, które ma stanowić początek przełamywania pata w sprawie uchodźców. Niemieccy politycy proponują, aby to samorządy ich przyjmowały – otrzymają na to środki finansowe z UE.

Niemiecki dziennik informuje, że w większości dużych polskich miast powstały inicjatywy, które wspierają przyjęcie uchodźców z regionów objętych kryzysem.

Cytuje prezydenta Gdańska, który podkreśla, że jego miasto wspólnie z regionem zadeklarowały przyjąć uchodźców. ,,To byłby korytarz humanitarny. Arcybiskup warszawski jet na tak. Staramy się do tego przekonać rząd” – mówi Adamowicz.

Jest zdania, że zmiana zdania przez PiS zależy od stanowiska kościoła i wymaga mocniejszego nacisku ze strony hierarchii.

Jednocześnie Adamowicz proponuje praktyczne rozwiązanie. – Obecnie mamy grę o sumie zerowej. Są kwoty, Warszawa i Budapeszt mówią nie i mamy pat. Może UE powinna być bardziej elastyczna i odpowiedzieć na pytanie: jeśli ta liczba uchodźców nie jest dobra, jak wielu ich przyjmiecie?

Adamowicz uważa, że po negocjacjach udałoby się osiągnąć kompromis.

Die Welt przypomina jednak, że 2/3 Polaków jest na ,,nie”. Rząd odrzucił ustalenia poprzedniej ekipy, dlatego Unia szuka nowych rozwiązań. Oto te, które właśnie zaproponowano.

Zdaniem Die Welt politycy z wielu krajów Europy wyszli z inicjatywą, która już została zaprezentowana Gdańskowi. Gesine Schwan, była pełnomocnik niemieckiego rządu ds. stosunków z Polską, obecnie wpływowa polityk socjaldemokratycznej partii niemieckiej SPD, powiedziała, że UE musi znaleźć solidarne i konstruktywne wyjście z patowej sytuacji.

Oprócz niej w inicjatywie bierze udział Rita Süssmuth (CDU), w latach 1988–1998 przewodnicząca Bundestagu. W Gdańsku uczestnicy inicjatywy ogłosili tzw. Gdański Manifest w Centrum Solidarności.

Odgórny rozdział uchodźców zawiódł – mówi Schwann. Dlatego nowa inicjatywa forsuje ,,inteligentne rozwiązanie, oddolny system zachęt, zdecentralizowany i dobrowolny system relokacji na terenie całej Europy”, na którym ,,wszyscy skorzystają”. Opór władzy centralnej zostanie przezwyciężony, ponieważ porozumienie zostanie zawarte na poziomie lokalnych społeczności, regionów, przedsięwzięć lokalnych i społeczeństwa obywatelskiego.

W tym celu w UE ma powstać fundusz pomocowy, z którego mają pochodzić środki na finansowe zachęty i sfinansowanie relokacji uchodźców. Przy okazji przywoływane są słowa Witolda Waszczykowskiego, który w maju obiecał korytarze humanitarne dla osób z terenów objętych wojną.

O całej sprawie informuje również miasto Gdańsk. Na stronie internetowej Gdansk.pl czytamy, że to właśnie tu odbyła się ważna debata, podczas której postulowano, aby ,,kierować finanse na pomoc uchodźcom bezpośrednio do miast, a nie do rządów centralnych. Powód: to miasta i regiony, stykające się z problemem na co dzień, szybciej rozwiążą kryzys uchodźczy w Europie niż władze państw”.

Przytaczane są słowa Schwan, która zaproponowała nową politykę, z naciskiem na miasta, samorządy i regiony, a nie rządy centralne w odniesieniu do uchodźców. Jej zdaniem potrzebny jest Fundusz Europejski (European Fund), do którego mogłyby się zgłaszać miasta i samorządy, które chciałyby przyjąć uchodźców i migrantów. Chodzi o to, żeby dostęp do tych funduszy nie musiał odbywać się przez rządy centralne, ale żeby poszczególne europejskie miasta mogły sięgać po te pieniądze, gdyby chciały przyjąć uchodźców.

Głos zabrał również Paweł Adamowicz, który mówił, że ,,Gdańsk to miasto solidarności i musi to w praktyce udowadniać”.

W Polsce od kilku miesięcy trwa debata, rozpoczęta przez episkopat Polski, na temat utworzenia korytarzy humanitarnych w celu przyjęcia dzieci i całych rodzin na leczenie i rehabilitację. Gdańsk, Sopot i Wrocław zaproponowały Cartiasowi, że się w to włączą

– twierdzi.

Potwierdzają się też doniesienia medialne na temat manifestu gdańskiego:

Na koniec uczestnicy – z Polski, Niemiec, Szwecji, Grecji, Hiszpanii, Portugalii – podpisali wspólny manifest, który będzie dystrybuowany w miastach Europy, wśród innych burmistrzów (np. Rotterdamu) – a który wzywa Brukselę do bezpośredniego wspierania finansowo miast i regionów, chcących pomagać uchodźcom

– czytamy.

loading...

42 thoughts on “PILNE! Unia znalazła sposób jak WBREW PiS ulokować uchodźców w Polsce! Dokument już został podpisany!

  1. Gratulacje Panie Adamowicz ,nareszcie znalazł się ktoś myślący. Ja osobiście potrzebuję uchodżców ,bo na bezrobotnych leniów od lat.!!!!… w Polsce nie mogę liczyć. Skontaktuję się w odpowiednim czasie. Pozdrawiam,życzę ………powodzenia,

 1. To jakiś kit Prezydent Gdańska ma więcej uprawnień niż PIS haha. To po co nam ten rząd skoro prezydenci miast ich wymiatają .

 2. srodki nie z EU tylko ONZtu!!!! Odpowiednio uszczuplone przez decydentow z Bruxeli!!!! Poza tym to rzad decyduje a nie przekupny POpapraniec!!!! Od tfuska!!!

 3. Jeden gada z potencjalnym “sojusznikiem” Polski Macronem,drygi robi “korytarz” humanitarny w Gdańsku? Czy aby wam to nie przypomina pewnych dat z historii?

  1. Masz rację -przypomina.Tylko skąd teraz pracwnicy Polskiej Poczty wezmą broń, by znów bronić własnego kraju kraju przed czarno-ciapatym zalewem??

 4. Bzdura totalna. Jeśli Adamowicz się zdecyduje na przyjęcie uchodźców – to będzie mu można postawić karne zarzuty w związku z ich przemytem. Żaden prezydent miasta nie ma nic do gadania w sprawie wydawania wiz czy zgody na przekraczanie granicy przez obywateli innych państw.

 5. Należy przeprowadzić referendum w sprawie przyjmowania imigrantów.
  -myślałem że okupacje mamy już za sobą.
  nie możemy się godzić na to żeby jakaś chora komunistyczna organizacja (UE) decydowała o naszej przyszłości.

 6. Adamowicz – popłyniesz. Skończy się krycie dupy za przekręty na mieszkaniach. W pierdlu się przekonasz, że taki z ciebe cesarz jak z koziej cipy rajzentasza.

 7. Kurwa mać jak Polska przyjmie te brudasy tak zwane uchodźcami to społeczeństwo Polskie ich zaraz wywali z Polski szybciej niż przybyli. A jak rząd tak zwany się zgodzi to będzie tak jak w Niemczech, Francji i innych krajach że zamachy, prześladowania, gwałty itp to już będzie trzeba opuścić Europę i to na stałe i zamieszkać poza Europą

 8. Prezydenci i wójtowie miast i powiatów, które dostaną środki unijne muszą do swoich domów przyjąć minimum 5 “uchodźców”

 9. Jeżeli to prawda to Adamowicz vel Budyń już jest pozamiatany. Gdańszczanie zrobią z niego mielonkę. Budyń i tak jest już na celowniku więc sam na siebie kręci bat.

 10. Pan Adamowicz to może decydować o tym jaką skarpetkę założy,a nie o tym ,kogo sprowadzi do Polski.Gdańsk to miasto w Polsce,a on jest tylko w nim urzędnikiem i za chwilę będzie byłym urzędnikiem,więc niech uważa, żeby nie musiał po skończeniu kadencji wyjechać do Niemiec

 11. niech sie POdlizuje ma prawo przyjąć ale tez pilnować łapówę weźmie razem z swoimi urzędasami i pójdą z torbami przy wyborach to pewne ze się skompromituje a jeszcze narazi prawu to pewne

 12. Taka pomoc to zaglada europy z opóźnionym zaplonem. Czemu nie chcą pomagac tym ludziom tam na miejscu? Czemu Arabia saudyjska nie pomaga swoim braciom? Kto w tym Wszystkim ma interes? A te samorządy nic nie uzyskają finansowo bo pieniadze wydadzą na utrzymanie tych uchodźców i sprzątanie po tych nygusach bo Ci ktorym należało by pomóc to zostali u siebie w kraju. Ja jestem na nie.

 13. Po nowym roku TK orzeknie że to niezgodne z konstytucją re. Sejm uchwalił ustawę i wsadzi się tych gości razem z samorządowcami by wrócili skąd przyjechali.

 14. No i oczywiście,wszystko kręci się wokół kasy.Za pieniądze samorządy chcą przyjąć uchodźców,a dla ,ku…a,swoich rodaków,dzięki którym piastują te urzędy,zawsze ich jakoś brakuje.
  Brak słów.Unia chce się pozbyć tego całego bałaganu ,bo nie dają już sobie z tą islamizacją rady,ale takie argumenty ,jak ,pieniądze,niestety w dzisiejszych czasach wygrywają.
  Powodzenia,jeżeli następne państwo chce przyjąć tkz.siłę roboczą.😂
  Dajcie żyć najpierw rodakom,żeby nie musieli za chlebem za granicę wyjeżdżać,a potem zajmijcie się pomocą,ludziom w potrzebie.

 15. Kiedy w końcu zamkną tego gościa za kraty Paweł Adamowicz stawia się ponad prawem.
  Ponad władzą, rządem, lecz pytanie, uchodźcy już są po cichu mogliśmy do tego dotrzeć. Ilu i kiedy. A Adamczyk jest do warczenia. Kosy na sztorc.

 16. Po co Rzad jezdzi do tej Brukselii , I głosza ze wszystkie nasze sprawy sa na dobrej drodze , A tu sie okazuje ze dokument juz podpisany zeby nam wcisnąć nierobów Islamistow gdzie tu prawda , tak jak z tym IPN em , a teraz sie wycofuja , w co tu wierzyc

 17. Wydawało mi się że wojewoda powinien reprezentować rząd i być jego przedstawicielem. Jeżeli nie chce reprezentować rządu to fora ze dwora, tym bardzie że chce propagować działalność antyrządową.

 18. co za bzdury,zadne miasto ,ani samorzad nie moze przyjac na stale zadnego uchodzcy ,gdyz jest konieczna zgoda na to administracji centralnej i tyle w tym temacie i zadne uchwaly i rezolucje tego nie zmienia -notabene ten artykul to zwykle macenie ludziom w glowach ,co juz widac na forach spolecznosciowych

 19. Jestem ciekaw zdania w kwestii narzucanych nam imigrantów przez UNIĘ ???Czy ludność miasta GDAŃSK ktoś pytał o zdanie ??? CZY ZROBIONO REFERENDUM W TYM MIEŚCIE ??? CZY SAM PREZYDENT GDAŃSKA I RADNI PATRZĄC NA ZYSK Z UNII DECYDUJĄ O LOSIE POLAKÓW ZAMIESZKUJĄCYCH GDAŃSK ??? NIE PATRZĄ NA STRATY JAKIE PRZYNIESIE ROZWYDRZONE SPOŁECZEŃSTWO WYZNAJĄCE ISLAM !!! ŁĄCZNIE Z ZAMACHAMI , MORDERSTWAMI , GWAŁTAMI , ZORGANIZOWANĄ PRZESTĘPCZOŚCIĄ !!! TAK NAM OBCY KULTUROWO , LECZ HISTORYCZNIE DUŻO MÓWIĄCY ISLAM , WYSTARCZY TEŻ SPOJRZENIE NA TAK DUMNYCH SZWEDÓW !!! I KTO DZISIAJ MA TAM PRAWO DO WSZYSTKIEGO ??? WSZYSCY OPRÓCZ SZWEDÓW !!! TO SAMO JEST WE FRANCJI , KTÓRA PRZYĆMIEWAŁA SWYM UROKIEM I BLASKIEM KRAJE EUROPEJSKIE , Z FRANCJI NA CAŁY ŚWIAT ROZPOWSZECHNIAŁA SIĘ MODA , KULTURA , SŁYNNI MALARZE Z CAŁEGO ŚWIATA TU WE FRANCJI MIELI SWĄ KOLEBKĘ , JUŻ NIE BĘDĘ WSPOMINAŁ O INNYCH DZIEDZINACH ŻYCIA TOWARZYSKIEGO , O KAWIARNIACH , SŁYNNYCH PLACACH , KATEDRACH , DZISIAJ JUŻ O TYM NIKT NIE SŁYSZY DZISIAJ NAJGŁOŚNIEJ DRZE SIĘ ISLAMSKI MUŁŁA . TO SAMO JEST W DANII , TAK TEŻ JEST W NIEMCZECH , KTÓRYM CAŁA EUROPA ZAWDZIĘCZA TEN PRZYPŁYW IMIGRANTÓW , SĄ TEŻ W AUSTRII !!! PYTAM TYLKO PO CO NASI PRZODKOWIE WALCZYLI Z ISLAMIZACJĄ EUROPY ??? GDZIE DZISIAJ LUDZIE RZĄDZĄCY ODDAJĄ EUROPĘ W RĘCE WYZNAWCÓW ISLAMU KAWAŁEK PO KAWAŁKU , PANOSZĄ SIĘ WE WŁOSZECH , HISZPANII , FINLANDII , NORWEGII , CZY TO TAK TRUDNO ZROZUMIEĆ , ŻE TO JEST ISLAMIZACJA EUROPY NA ŚWIATOWĄ SKALĘ , CI LUDZIE NIE CHCĄ SIĘ ASYMILOWAĆ Z ŻADNYM SPOŁECZEŃSTWEM !!!! ONI WYWIERAJĄ PRESJĘ !!! NARZUCAJĄ WŁASNĄ WOLĘ !!! A POPRAWNOŚĆ POLITYCZNA EUROPY ZEZWALA IM NA WSZYSTKO , EUROPA JUŻ NIE PATRZY PRZEZ RÓŻOWE OKULARY !!! EUROPA MA OPASKĘ NA OCZACH !!! PIENIĄDZE , WŁADZA ZEPSUŁY TYCH , KTÓRZY MIELI PODEJMOWAĆ DOBRE , TRAFNE , DECYZJE , BY EUROPEJCZYKOM ŻYŁO SIĘ LEPIEJ !!! WOLNOŚĆ , BYCIE EUROPEJCZYKIEM MIAŁO BYĆ GWARANCJĄ WSPÓŁPRACY , POROZUMIENIA , WSPÓLNEGO DECYDOWANIA O LOSACH CAŁEJ UNII Z KORZYŚCIĄ DLA WSZYSTKICH KRAJÓW WSPÓLNOTY EUROPEJSKIEJ !!! DZISIAJ JEDNAK WIDZIMY , ŻE NIC DO GADANIA NIE MAMY , INNI CHCĄ DECYDOWAĆ O NASZYM LOSIE , O TYM JAK MAMY ŻYĆ !!!! POLSKA JEST KRAJEM SUWERENNYM , CHRZEŚCIJAŃSKIM , WOLNYM , NIEPODLEGŁYM NIKOMU , MYŚLĘ ŻE TAK POWINNO POZOSTAĆ I ŻADNA WŁADZA !!! ANI Z WATYKANU , ANI TEŻ UNIA NIE POWINNA I NIE MOŻE NAM POLAKOM NICZEGO NAKAZYWAĆ !!! MY POLACY MOŻEMY WSZYSTKO , A NIC NIE MUSIMY !!! C.W.P.

 20. NIECH SIE CALA UNIA ZAJMIE SWOIMI PROBLEMAMI A NIE WPIERDALA DO POLSKI . TO NIE UNIA SZUKA TYLKO PACHOLKI KTORZY CHCA ZNISZCZYC POLSKE . A TYCH SPRZEDAWCZYKOW POLSKI NA SZUBIENICE ZA ZDRADE OJCZYZNY .BOG HONOR I OJCZYZNA AMEN

 21. ,;- zgadzam sie z tym!!! ,;- pod jednym warunkiem?,;- Kazdy Mer,;- danego miasta, przed podjeciem takiej decyzji,;- powinien podpisac taka deklaracje?,;- odpowiedzialna prawnie!!! ; jak stanie sie cos takiego ; jak gwalt , morderstwo , ze str.tych emigrantow, wtedy dany Mer idzie automatycznie na 20-cia lat do wiezienia; dlaczego ; poniewarz politycy podejmuja naogul bledne decyzje, i nie sa pociagani do odpowiedzialnisci,;- dlatego na takim terenie powinno byc przeprowadzone w tej sprawie tzn. REFERENDUM- jezeli to ma byc odpowiedzialnosc danego spoleczewnstwa na danym terenie???

 22. Pan Prezydent Adamowicz ma siedem mieszkań, rozumiem, że przynajmniej jedno mieszkanie przeznaczy dla uchodźców. Najlepiej gdyby było to mieszkanie bardzo blisko jego zamieszkania, miałby wówczas z nimi bardzo bliski kontakt

 23. Oto jest argument przed wyborami, nie głosować za tymi oszołomami z platformy i tej całej opozycji ,zrobia w Gdańsku i Polsce piekło ,głosować za pisem ,oni już teraz odkryli karty

 24. Czy Pan P.Adamowicz ma żonę i dzieci ? Bo jeśli tak, to szykuje zagładę również na swoją rodzinę. Nie wiem czy jego wnuki i prawnuki oraz późniejsze pokolenia jego dalszej rodziny będą mu dziękować. Przyjąć tych ludzi to tak jak by stado owiec zgodziło się przyjąć do siebie stado wilków.

 25. Adamowicz ta korwa niech sobie debil przyjmie uchodzcow do swojego domu Debili golicv na lyso zdrajcow zlkodzieji i kapusi antypolskich Cela plus czeka na to bydlo oplacanych folksdojczy niemeickich

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *