Absolutnie przejmujący list polskiej emigrantki do rodaków! Koniecznie PRZECZYTAJ!

Udostępnij:
Bardzo przejmujący list polskiej emigrantki, która mieszka w Australii do rodaków. Kobieta jest przerażona tym co się dzieje w naszym kraju.

Polka odnosi się z wielkim poruszeniem do tego co się w tej chwili dzieje w naszym kraju – koniecznie przeczytaj i udostępnij ten link.

“Minęło już 35 lat jak opuściłam mój kraj, Polskę. Polskę gnębioną przez okupantów i czerwoną zarazę. Żyłam w  kraju, gdzie nie miałam żadnych praw obywatelskich, musiałam milczeć, żeby nie być ukaraną, chociaż racja była po mojej stronie.  Bo jak można było żyć nie mając co włożyć do garnka? Puste półki w sklepach, cenzura na każdym kroku, rozpanoszenie się Milicji, ORMO i innych jeszcze, niewiadomych mi, typków.

Pracowałam ciężko, a zarobki były urągające czci. Dużo by jeszcze można wymieniać… To jest bardzo długa życiowa lista, aż do chwili gdy wraz z mężem  i dwójką  małych dzieci opuściłam ze łzami w oczach mój Kraj.

Muszę przyznać, że nie żałuję mojej decyzji. Obcy kraj dał mi wszystko czego potrzebowałam na rozpoczęcie nowego życia. I dał mi demokrację.

Przychodzi mi tu na myśl moja Mama i jej powrót do ukochanego krajudo którego tak tęskniła , gdy została wywieziona jako młoda dziewczyna na roboty do Niemiec  (była tam 5 lat). Najlepsze lata dorastania, okres, gdy zakłada się  rodzinę –  to wszystko zostało zburzone.

Mogła nie wracać do Polski, ale tęsknota za krajem i rodziną była silniejsza. Wróciła i co zastała? Ruiny, gruzy… Następny szok: brutalne zawłaszczanie Polski przez okupantów-  ruskich ,,wyzwolicieli’’; to następna tragedia dla młodej dziewczyny.

Następowały zmiany rządów, ale zawsze wygrywali przedstawiciele partii ruskich ,,wyzwolicieli’’.

Wychowywałam się w tym upiornym systemie i nigdy go nie rozumiałam i nie akceptowałam, dlatego też jak tylko się nadarzyła okazja, opuściłam Polskę.

Opuściłam mój kraj, ale nadal interesowałam się jego losem. Mimo ograniczonego dostępu do wiadomości, jak dzisiaj, jedynie poprzez Internet –  czytanie i słuchanie ze wszystkich dostępnych źródeł, ułożył mi się tragiczny obraz Polski. Dzisiaj ze smutkiem muszę stwierdzić, że kraj mój był niszczony, okradany, oszukiwany i Bóg jeden jeszcze wie co.

Podziwiam Polaków, tych uczciwych, jak oni musieli być silni, ile przecierpieć i walczyć o tę Polskę, żeby być za to poniewieranym? Mnie się to w głowie nie mieści! Ja bym tego nie wytrzymała, dla mnie to jest ogromne bohaterstwo tych ludzi. Żeby siedzieć w więzieniu, za to że się kocha swój kraj, Polskę?

Ile ludzi zamordowano, ilu zginęło za miłość do ojczyzny. Nie mam słów na to, jak okazać szacunek tym ludziom.

Tak było do roku 1989.

Dziś Pan Antoni Macierewicz  czy  śp. Lech Kaczyński  oraz  Jarosław  Kaczyński  są dla mnie  BOHATERAMI NARODOWYMI. Dzięki ich wytrwałej walce i poświęceniu mamy nareszcie wolny kraj i prawdziwy  POLSKI RZĄD.

Teraz dopiero naprawdę widać gołym okiem, jak przez te długie lata ci wszyscy UBecy i ich rządy gardzili zwykłymi, normalnymi ludźmi. Dla nich było tylko ważne ich wygodne i dostatnie życie; nie widzieli nic dookoła siebie, nie byli czuli na biedę ludzką i ich nieszczęścia. Wręcz odwrotnie, nie chcieli tego widzieć. Obserwując przez ostatni rok zmagania nowego rządu PIS, ich walkę z tą czerwoną hołotą, znowu podziwiam, jak są silni i się nie poddają, ale powoli i systematycznie prą do przodu i coraz bardziej doprowadzają do odwrotu tych nie – Polaków.

Dla mnie to jest niepojęte, jak Ci przegrani mogą narzucać kłamstwa. Ich bezczelność jest wprost nie do uwierzenia, ale z drugiej strony, rozumiem, bo przecież  przez te wszystkie lata oni trzymali się władzy, szli po trupach.

Dzisiaj mogą tylko prowokować, ale nie mordować, torturować. Nareszcie stracili siłę, poparcie i osłonę.

(jakże strasznie było żyć w wiecznym strachu).

PO tylko liczy ile zostało do następnych wyborów, nie mogą zrozumieć ,że przegrali, że stracili wszystko, że nie ma powrotu, że teraz ludzie gardzeni przez nich gardzą nimi. Nawet Prezes  Rzepliński nie pomoże… Ostatnia ostoja zniknie i nie będzie powodu do awantur.

Trzeba jednak się liczyć z następnym tematem zastępczym, bo przecież wiadomo, że tu chodzi o zupełnie  co innego- o chęć obalenia demokratycznie wybranego przez Polaków rządu.

Chamski i wulgarny język, który jest używany w Sejmie polskim jest dla mnie nie do zaakceptowania. Kto dał im prawo tak wulgarnie obrażać naszych Bohaterów : Lecha i Jarosława Kaczyńskich, Antoniego  Macierewicza, cały rząd PIS? A gdzie prawo, prokuratura i sądy? Dlaczego nie są za to ukarani?

Taka Poseł Gasiuk – Pichowicz- „myszka”, lub Scheuring – Wielgus? Jakim prawem te panienki zabierają głos i obrażają polskich ministrów? Co to za język?  Jak w knajpie a nie w Sejmie!

Przecież w Sejmie obowiązuje jakaś powaga i szacunek. Nie widzę tego. Rozpacz.

Nie rozumiem skąd się nabrało tak dużo Polaków, którzy tak nienawidzą PIS. Pytam: za co?

Za rządów  Donalda Tuska, w Smoleńsku, zginęła najlepsza elita Polski. Przez te wszystkie lata rząd  PO  czuł się bezkarny. Myśleli, że będą istnieć wiecznie, będą żyć jak pączki w maśle. Teraz nie mogą uwierzyć w to co się stało. Przecierają oczy, bo nagle rozsypał im się cały świat. Dlatego są tacy zacietrzewieni. Człowieka wprowadza w osłupienie to, co oni teraz wyprawiają, jak zaciekle bronią tego, co stracili. Oni naprawdę odkryli przyłbicę i głośno krzyczą: Nie oddamy naszego beztroskiego, wprost królewskiego, życia!

Ci, którzy nie byli z ich kasty traktowani byli jak pachołki i niewolnicy, którzy jeśli się zbuntowali, to wykańczano ich i ich rodziny. Teraz wszystko się zmieniło.

Co jeszcze robią na wolności ci wszyscy esbecy?! Oni powinni dogorywać w więzieniach i robić sobie rachunek sumienia z całego życia.

Oni stworzyli  Imperium Zła ,są odpowiedzialni za tysiące krzywd wyrządzonych Polakom.

To przez nich Polska była opóźniona w rozwoju, to przez nich tylu Polaków wyemigrowało z kraju. To oni pilnowali, żeby Polska nigdy nie odzyskała niepodległości i suwerenności.

To już trwa 70 lat i ciągle nie ustępują. Nie chcą, byśmy poznawali  naszych bohaterów.

Jak nazwać walkę o Trybunał Konstytucyjny, donosy, skargi do Unii Europejskiej?! Wstyd!. Cokolwiek próbuje uchwalać nowy rząd PIS,  jest odpowiedź :NIE!

Jak oni nienawidzą Polaków, depczą wszystko co dla nas jest święte. To jakieś lucyfery.

Zakłócili pogrzeb  INKI, Święto Niepodległości, rocznicę 13tego grudnia, zakłócają  miesięcznice smoleńskie.

A ten Pan Mateusz  Kijowski?  Kim on jest? Kto mu dał prawo do takich chamskich wypowiedzi i buntowania Polaków? Gorzej,  on  śmie się wypowiadać w imieniu wszystkich Polaków!

Czas z tym skończyć. Jego też obowiązuje prawo,  które musi respektować.

Tak ważną i świętą dla Polaków uroczystość jak Wigilia wykorzystuje do politycznych napadów na rząd. To oburza.  Śmiem wątpić,  czy on kiedykolwiek świętował Boże Narodzenie. Czy rozumie charakter i sens tych dni? W tym świętym czasie nawet najgorsi wrogowie zawieszają swe urazy.

Zastanawia, dlaczego siedział cicho za czasów poprzednich rządów, gdy faktycznie z demokracją nie było najlepiej. Teraz, gdy ma demokrację,  nie potrafi jej uszanować.  Pewna kwoka traktowała świat z wysoka.

Ha,ha,ha,  teraz  UBecy wyszli na ulicę bronić swoich apanaży.

Jakież to niesamowite, że gdy Polacy zmienili rząd,  maski opadły i nareszcie wiemy kto jest kto.

Przez 70 lat Polska była pod butem okupanta, ale wreszcie się wyzwoliła. Niedobitki jeszcze wyją, ale to już jest ich koniec. Oni nadal nie mogą zrozumieć swojego upadku i targają nimi drgawki w postaci jakichś KODów i Nowoczesnej.

Niestety, to już jest ich definitywny ,,KONIEC’’!

WIERZĘ, że rząd PIS nie straci tak łatwo steru, a Polacy będą go popierać i wreszcie Polska oczyści się  z tej czerwonej zarazy” – napisała Polka. (pisownia oryginalna)

podpisano – Emigrantka z Australii

loading...

40 thoughts on “Absolutnie przejmujący list polskiej emigrantki do rodaków! Koniecznie PRZECZYTAJ!

 1. Kobieto nie pisz głupot,wróć do Polski i zobacz co wyrabiają rządzący,jak poniewierają tych co nie myślą jak oni.Nie ma pani w Polsce więc guzik pani wie,a wiadomości ktore docierają do Australii nie są dokładne i nie oddają tego co się naprawdę dzieje.Nie ma to nic wspolnego z demokracją i poszanowaniem obywatela.Skoro już jest tak cudownie w Polsce to proszę wrócić i pożyć za marne emerytury pensje,kolejki do lekarzy specjalistów,nie ma pani pojęcia i niech pani nie mówi o pisie jako bohaterach,bo śmiać mi się chce jak Polonia wżyjąca w innych realiach zabiera głos.Trzeba tu być na codzień,zobaczyć w jakie zacofanie i dewocję wpadają ludzie mniej wykształceni,a pis obiecuje,aby wgrać nie daj Boże następne wybory.

 2. Ale mnie ta emigrantka tym listem rozczuliła, głupota na głupocie, co ona wie o życie w Polsce, pier–lenie w bambo.

 3. he he he he to to samo co po albo gorsze za dużo Pani nie napisała i nic Pani nie rozumie w Polsce jest gorzejjak za komuny , teraz już Polacy nie wiedzą kim są i czy mieszkają w Polsce .

 4. Mam takie same odczucia. Może w słowach ujął bym to nieco inaczej ale co do meritum sprawy całkowicie się zgadzam z autorką. Także podzielam podziw dla Polaków zaangażowanych w obecne zmiany w Ojczyźnie.

 5. Szanowna Pani Emigrantko z Australii, odpowiadam: nad Europą emitowane jest promieniowanie zła, niestety nie ominęło Polski; teraz wszystko przekręciło się o 180 stopni, obowiązuje język poprawności politycznej, społecznej, moralnej, religijnej………upadłość, jak w Sodomie i Gomorze, ludzie niegodziwi narzucają styl życia i bycia ludziom sprawiedliwym, uczciwym.

 6. otóż droga Pani w Polsce żeby ukarać esbeków i te inne szumowiny .To trzeba zmienić cały system sądownictwa bo ta kasta która teraz urzęduje jeszcze to są właśnie ci esbecy lub ich lewackie dzieci wszyscy którzy nalerzeli do tych lewackich partii POobsadzali swoimi ludzmi wszystkie kluczowe urzędy w Polsce i tak sobie żyli trwoniąc dobra narodowe i rozgrabiali majątek bez karnie bo kto miał ich ukarać jak wszędzie mieli swoich ludzi.Aż tu któregoś pięknego dnia zonk PiS przejmuje rząd i zaczyna czyszczenie Polski z tych ubeckich śmieci i zaczynają wyć na cały świat ,a ta cała zachodnia europa wierzy w te ich wycie bo nie rozumieją że można być aż takim sukinsynem żeby niszczyć swój kraj,albo celowo pomagają im odzyskać władzę by dokończyli zniszczenia Polski

 7. jakby Panni byla solidarna z Polska to Nie wyemigrowalaby Pani Bog wie gdzie tylko z tymi ktorzy zostali klepalaby Pani ta biede o ktorej jest wiele w PANI ARTYKULE -wiec jakby Pani do dzis pomieskala w tym kraju i jak Panni mowi ojczyznie to prosze sie wypowiadac z szacunkiem do ludzi tu mieszkajacych odzawsze a nie uciekinierom i krytykom – pogardzam Pania

 8. Dziwny list, bowiem nie dopowiedziano w nim, że sam rząd dobrej zmiany okazał się niegodny roli którą na początku sobie wyznaczył poprzez obietnice i początkowe dobre ( populistyczne ) wrażenia a wręcz obecnie działa na szkodę suwerenności kraju zdyskredytowały go totalnie w moich oczach i tak: brak reakcji na akt 447 Kongresu USA dotyczącego w rzeczywistości bezprawnych odszkodowań żydowskich na sumę blisko 300 mld $ , zniszczenie branży futerkowej nieujawnienie aneksu WSI, anty ludzka ustawa przymuszająca do szczepień, nie rozliczenie się z poprzednim kryminalnym układem itd. To i inne negatywne antypolskie zaniechania i działania świadczą, że jesteśmy po prostu znowu gotowani jak żaba więc …wstyd i hańba ( pomijam bandytów z tzw opozycji oraz wszelkie polsko brzmiące organizację i kreatury traktujące Polskę jak niewolniczy bantustan). W tym kontekście najgorsze jest jednak to, że Polacy zostali znowu trwale podzieleni i skłóceni… Nie ma alternatywy..A list sądząc po stylu jest nieudolnie spreparowany..

 9. Spróbuj stara prukwo w mocherowym berecie tera mieszkać w polsce, gdzie cenzura jeszcze większa a polaków ma się w dupie. Gdzie na kler łoży sie miliardy a na niepełnosprwnych okłada sie pałami PIS to jedna wielka bada, która garnie wszystko do siebie nie przestrzega konstytucji.
  Siedź tam wiedźmo w tej swojej australi i nie wychylaj się po za granice Nie chcemy takich jak TY

 10. Co za odlot, po tylu latach za granicą ta Pani dalej żyje komunistyczną myślą. To się dopiero nazywa indoktrynizacja.

 11. List podpisać tchurzliwym “emigrantaka z Australii” każdy może, nawet Caryca Katarzyna. Jak zwykle zwolennicy PiSu boją się ujawnić, czyżby dlatego, że sami nue wierzą w to co piszą? Jednak jeśli Pani wierzy w swoje słowa to widzę, że tęskni Pani bardzo do tamtych czasów a o tym co się teraz dzieje w Polsce nie ma zielonego pojęcia. Dzięki Kaczyńskiemu i jego bandzie powoli wracają tamte czasy, zmordzie, rządzenie przy pomocy kłamst, oszustw, szczucie Polaka na Polaka, upolitycznienie policji i sądów. Słowem późny Bierut lub wczesny Gomułka. Pozdrawiam Panią i życzę szczęścia w kraju, w którym może Pani pisać bzdury o czymś o czym nie ma Pani pojęcia.

 12. Szkoda że pani która przez tyle lat jest na emigracji zapomniała o ponad 25 latach wychodzenia pięknej i ukochanej ojczyzny z zacofania gospodarczego i wielkiego trudu narodu polskiego który skraszony jest potem i wysiłkiem wielu ludzi pracujących przez 7 dni w tygodniu nie wspominając ludzi którzy pracując w ciężkich warunkach za granicami kraju zasilali dewizami ten krwiobieg który był suchy jak piaski sahary.Po wielu latach lat wyrzeczeń emigrantka która żyje na emigracji żyje w świecie 1000 baśni i jednej nocy,tylko ta noc prowadzi nas prosto do czasu z przed 1989 roku.
  Jedyne co przychodzi mi po głębszej analizie jest to artykuł napisany na zlecenie apartczyka z pisu.To tłumaczyło by ten żałosny list.
  Pozdrawiam autora gazety który musiał sporo się namęczyć i napisać takie pierdoły,lecz każdy myślący nie kupi tego steka bzdur i kadzenia ludzim którzy działają aby polskie zepchnąć w otchłań zapomnienia .

 13. Jeżeli mieszkasz w Australii to zajmuj się rządzącymi tym krajem a nie wypowiadaj się w sprawach o których nie masz pojęcia. Jeżeli twierdzisz, że w Polsce jest dopiero teraz demokracja to wracaj na stałe i porównaj. Gwarantuję, że szybko wyjedziesz z tego kraju.

 14. No nie, nie wiedziałam, że od 2 lat żyję w raju, kraju powszechnego dobrobytu i szczęścia. Ta emigrantka z Australii czerpie informację o sytuacji w Polsce z jakiegoś Matrixa. Emigracja ma wyprane mózgi przez pisowską propagandę.
  Jeśli ta pani uważa, że teraz mamy w kraju taki dobrobyt i powszechną sprawiedliwość, to niech nie siedzi w tej nędznej Australii w jakimś slamsie, tylko niech wraca do Polski, gdzie czekają na nią pałacowe apartamenty i luksusowe życie. Po co tam cierpi?

 15. Szkoda mi ciebie kobieto !!! Masz tak powalone w głowie że strach !!! Nie pisz głupot jeżeli nie wiesz jaka sytuacja jest naprawdę w Polsce. Uciekliście z Polski bo byliście i jesteście słabi psychicznie, tak wyjechało wielu nieudaczników. My prawdziwi Polacy nie wtrącamy się w życie krajów w których mieszkacie dlatego proszę nie wpieprzajcie się w nasze życie !!!!

 16. kobieto,ogarnij się,spakuj manatki i wracaj jak uważasz że tutaj tak dobrze….my tutaj żyjemy i na wymioty zbiera jak czytamy takie bzdury….

 17. Widać pani emigrantka z Australii wiedzę swoją opiera na kłamstwach i populizmie pisowskim nadawanym przez TVPiS .To żałosne jak bardzo można zmanipulować umysły ludzi .Skoro jest tak dobrze teraz w Polsce dlaczego pani nie wraca z całą rodziną i uzbieranym majątkiem .Już pis się nim zaopiekuje ,wami raczej nie .

 18. Drogie dziecko. Ani komuna nie była tak krwiożercza/ wyjąwszy oczywiście okres 1945- 56/, ani PiS tak cudowny. Przydało by się szersze spojrzenie nz sprawy kraju, Jednym słowem mus zmienić źródło informacji.

 19. Tacy właśnie uciekinierzy wpuszczani w maliny-niby taka delikatna a dupę w troki i sru !Bieda aż piszczy a ją stać na wyjazd z całą rodziną do Australi .No to co się wypowiada -jakim prawem.Kaczyńscy to kto ??? bo dla Polaka to zero nikt schowani za Mamusią nic nie zrobili dla Polski -Dziwi mnie że wolno takim zdrajcom jak Pani głosować !Proszę wracać a nie pisać głupoty którymi pasie Was kler i tacy jak pani nie zorientowani Polaczki !

 20. Kiedyś się mówiło, że w Australii ludzie stoją na głowie – tej pani posłużyła tylko do tego, żeby na nią upaść. W życiu nie czytałam większych bzdur. Niech się lepiej zajmie tą swoją demokracją, skoro z Polski uciekła.

 21. A ta WIELKA PATRIOTKA to gdzie mieszka? dlaczego nie powróci do Polski ? Co ona może powiedzieć o obecnym życiu w kraju rządzonym przez PiS? Niech wróci i przekona się że niewiele się różni od czasów kiedy opuściła Polskę. Zapraszam !

 22. Widać ze długo nie była w Polsce…dała się zwieść propagandzie kościoła i PiSu..smutne to…i o dziwo większość emigrantów tak myśli…przyjedzcie do Polski to przejrzycie na oczy,… a jak Was nie ma w Polsce to nie znacie jej problemów to sieę nie wypowiadajcie na jej temat… wara od niej i nie pouczajcie nas…głosujcie na swoich Trumpów…..ja wam nie bronię….

 23. No i co tu pisać . To wszystko to są jakieś smutne PIS- owskie żale. Nie dopuszczają w ogóle myśli ,że rzeczywistość nie jest taka , jak piszą. Gdyby było tak wspaniale, takiego oporu by nie było, bo to co zrobił PIS z Polakami i samą Polską to jedna tragedia. Co raz więcej ludzi zwraca uwagę na efekty pracy i postępowanie Kaczyńskiego i PIS-u i nie są z tego zadowoleni. U nich słowa nie pokrywają się z czynami ,to już każdy widzi.
  A trudno powiedzieć ,że to sami komuniści i SB-ecy. Obecnie to w otoczeniu Kaczyńskiego i PIS-u ,o ironio, przechowuje się ich najwięcej, mimo ,że wszędzie podobno ich tropią. Szkody po PIS-e ,te w kraju i te w naszym zniszczonym wizerunku na świecie ,będą odrabiane przez lata.

 24. TO WRÓ C DO KRAJU I ŻYJ W BIEDZIE, A ONI DALEJ KRADNA. IM JEST PISIORO B. DOBRZE , A MY ZA 3 ZL DZIENNIE MUSIMY WYZYC. WRACAJ JAK JEST TAK SUPER

  ale to wszystko sie odmieni, tylko, ze polska jest juz okradzionajesszcze kradna poki sa przy wladzy. A JAK MYSLISZ POLKO KTO BEDZIE SPALAC DLUGI. MY POLACY NIE CHCIALABYS ZYC W POLSCE NIE MAJAC NIC DO POWIEDZENIA, KAZDY PRAWIE JEST INWIGILOWANY W PISIORACH JEST W PIERONU UBEKOW, SBKOW, ZDRAJCOW
  ,

 25. Podsumuję krótko Pani za długo nie ma w Polsce,za daleko Pani jest od kraju i zupełnie nie rozumie co tu się dzieje,pomijając byłe rządy,wszystkie bez wyjątku,które nie zrobiły nic dla przeciętnego zjadacza chleba jest Pani nakarmiona pisowską propagandą,bo ten rząd zrobił więcej złego dla kraju niż wszystkie pozostałe razem wzięte,chcąc rzetelnie zrozumieć to co się aktualnie dzieje w kraju proszę tu przyjechać i pożyć kilka miesięcy to się Pani oczy szeroko otworzą i dużo Pani zrozumie oraz inaczej będzie postrzegać sytuację w kraju.Pozdrawiam Krzysztof

 26. to brzmi jak artykul napisany przez pania Ezbiete Kot … dlaczego po 25 latach wolnej Polski … emigrantka z australii boi sie podpisac swoim nazwiskiem ? A jak wyjezdzala ponad 35 lat temu … cala rodzina nie miala klopotu z uzyskaniem paszportow I wyjazdem z Polski ? Moze przeczytamy druga czesc tych wynurzen ?

 27. Jak się kocha Polskę to tu się żyje, a nie zza granicy wypowiada się na temat tego co dzieje się na odległość setek kilometrów. Po 89 roku ofżyłam. Mogłam pójść do sklepu i kupić sobie chociażby parówki i mięso bez kolejki. Wszystko było jeszcze drigie, ale było. Ubrania się pojawiły w sklepach też drogie nawet bardzo ale po 90 roku już było coraz lepiej. Na początku 2000 roku jeszcze domu Polaków były szare, ogrodzenia często zardzewuałą, ale podnosiliśmy się z tego dziadostwa, zaczęliśmy dodtrzegać, że można pracą osuągnąć więcej. R
  Rolnicy zadbali o swoje obejścia odmówili domy uporządkowanie podwórka, w małych miasteczkach działo się tak samo. Dużych miastach remontowane mosty, ulice, a po 2004 roku wszystko ruszyło. Z pozyskiwanych unijnych pieniędzy powstawały niwe ulice nawet w małych miasteczkach, Nie wiem jak Polska dałaby radę gdyby nie wejście do UNII E. Najeiększym problemem było niszczenie polskiego przemysłu. Po co likwidowano zakłady pracy???? Przecież funkcjonowały. Fakt ludzie zarabiali bardzo mało, strajkowali ale nie powinni likwidować całości. Nie sorzedawać, nie oddawać na złom. To był majątek budowany latami. Nawet stare linie produkcyjne odkupione przez prywatnych inwestorów pracują do dnia dzisiejszego.

 28. Bardzo mądre słowa i w końcu ktoś odważnie o nich mówi. Oby dotarły siniak większej liczby Polaków, bo dużo z nich dalej jest zaślepionych i wierzy ślepo w tych złodziei PO, PSL i wielu innych.

 29. Z całym szacunkiem, zgadzam się z duchem tego listu z jednym wyjątkiem. Ci którzy zginęli to nie była elita, przy szacunku do nich również. Polskie elity zginęly w II wojnie światowej , a obecnie to Polske posiada zaledwie niezbyt solidną inteligencję, co zresztą widać w działaniach. “Elita” to bardzo, bardzo na wyrost.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *