PILNE! Śmiertelne bakterie w produkcie Biedronki. Dyskont wycofuje produkt. Nie jedz tego!

Udostępnij:

Na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego pojawiło się ostrzeżenie przed groźnymi bakteriami na skorupkach jaj. Służby sanitarne stwierdziły, że na powierzchni skorupek znajdują pałeczki salmonelli. Dystrybutor wycofał produkt ze sklepów. O który produkt chodzi? O tym poniżej.

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował w czwartek na swojej stronie internetowej o stwierdzeniu obecności pałeczek Salmonella Enteritidis na powierzchni skorupek jaj “zdrovo Rodzinkovo” 30 szt., o klasie wagowej M oraz klasie i jakości A. Oznakowane są kodem 3PL30051328K3 na skorupce.

Informację o stwierdzeniu groźnych bakterii na skorupce jaj przekazano Głównemu Lekarzowi Weterynarii. Ten z kolei “w trybie pilnym przekazał powyższe informacje Powiatowemu Lekarzowi Weterynarii w Rawiczu nadzorującemu zakład pakowania jaj oraz Powiatowemu Lekarzowi Weterynarii w Grodzisku Wielkopolskim nadzorującemu fermę kur niosek towarowych. W wyniku natychmiastowych działań kontrolnych organów Inspekcji Weterynaryjnej, zakwestionowana partia jaj zostanie wycofana z obrotu” – podano w komunikacie GIS.

Producent jaj Firma Fermy Drobiu Woźniak Sp. z o.o. podjęła decyzję o dobrowolnym wycofaniu produktu z obrotu. Natomiast dystrybutor jaj Jeronimo Martins Polska S.A. (jest właścicielem Biedronki) potwierdziła wycofanie partii jaj. Firma poinformowała, że produkt ten trafił do jednego z 16 centrów dystrybucyjnych, a następnie do około 20 sklepów tej sieci.

GIS zalecił konsumentom, aby nie spożywali jaj o numerze partii i kodzie na skorupce wskazanym w komunikacie z uwagi na potencjalne zagrożenie dla zdrowia. “Należy również pamiętać, że bakterie obecne na powierzchni skorupek mogą zostać przeniesione na inne powierzchnie w wyniku kontaktu z zanieczyszczonymi jajami” – wskazał.

loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *