Jeśli kupiłeś używane auto – musisz to wymienić! Jakie są ceny?

Udostępnij:

Choć stale się bogacimy, zakup nowego samochodu wciąż pozostaje poza zasięgiem wielu z nas, bowiem ceny w salonach potrafią przyprawić o zawrót głowy. Dlatego dobrym rozwiązaniem wciąż jest używane auto, którego cena są z reguły jest dużo niższa, podobnie z częściami zamiennymi. Jednak, żeby mieć pewność, że nasz nabytek będzie służył bez problemów, po zakupie warto dokonać kilku czynności. Wymiana oleju, rozrządu czy filtrów to niewielka cena za święty spokój.

Zakup używanego samochodu powinien wiązać się z kilkoma czynnościami

Używane auto to loteria, gdyż nie zawsze wiemy do końca, co kupujemy. Dlatego przed zdecydowaniem się na daną markę i model, warto sprawdzić jakie są jego najczęstsze wady oraz jakie ceny części. Nie raz bowiem relatywnie tani, luksusowy samochód okazuje się być skarbonką bez dna. to prosty sposób na pozbycie się oszczędności.

Gdy już zdecydujemy się na konkretne używane auto, dobrze jest przygotować nieco funduszy na wymianę kilku części i podzespołów i doliczyć je do ceny, jaką płacimy. Wymiana oleju (około 200 zł), rozrządu (od około 700 zł), filtrów (około 200 zł za komplet), a także sprawdzenie innych podzespołów przez mechanika to łączny koszt około kilku tysięcy złotych, ale ta cena zwróci się nam potem bezproblemową eksploatacją.

Cena części, jakich potrzebuje przeciętne używane auto nie jest wysoka

Przy okazji warto zwrócić uwagę na stan zawieszenia, układu hamulcowego i chłodniczego. Również warto sprawdzić sprawność klimatyzacji, bowiem są to elementy bezpośrednio wpływające na bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Czytaj też: Szokujące słowa szefowej sztabu Dudy. Pogrążyła prezydenta

Na szczęście cena części, jakich będzie potrzebował kilkunastoletni używany samochód – królują na naszych drogach – nie jest zawrotnie wysoka, bowiem na rynku mnóstwo jest zamienników.

Kupione używane auto wymaga wymiany niektórych części, ale na szczęście wymiana oleju, rozrządu czy filtrów to nie jest duża cena
Kupione używane auto wymaga wymiany niektórych części, ale na szczęście wymiana oleju, rozrządu czy filtrów to nie jest duża cena

źródło: Interia

Polecamy także:

Wojewódzki ukrywa kim jest jego ojciec? Szokująca prawda

“Świat według Kiepskich” miał zniknąć! Choroba dopadła nie tylko Kotysa. To najważniejsza osoba w serialu!

Anna Mucha całkiem nago! Tak ostrych zdjęć się nikt nie spodziewał

Michał Wiśniewski przechodzi przez piekło! Wyznał to na żywo (wideo)

Widzów wryło! Manowska ujawniła długo skrywany rodzinny sekret

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *