500 plus zostanie zabrane? Przez to mogą przegrać wybory

Udostępnij:

Czy opozycja zabierze 500 plus, którym poprzednio Pis wygrało wybory? Można tak wnioskować po powodach jakie podali przedstawiciele opozycji Małgorzata Kidawa-Błońska stwierdziła wprost,  że “Ludzie, którzy pracują, czują się w jakiś sposób upokorzeni, że ktoś jest wspierany, a nie pracuje”. Bez wątpienia 500 plus to świadczenie,  które ma mieszaną opinię w społeczeństwie. Z jednej strony jest to realna pomoc dla najbiedniejszych rodzin. Z drugiej zaś należy pamiętać,  że świadczenia socjalne nie zawsze niosą za sobą pozytywne skutki.

Opozycja zabierze 500 plus?

Nie ulega wątpliwości,  że opozycja w sprawie 500 plus jest mocno podzielona,  a nawet w pewnych sytuacjach wykazuje brak jakiegokolwiek stanowiska. Ten ostatni aspekt dotyczy przede wszystkim opozycji,  która w zależności od nastrojów społecznych zmienia swoją opinię na ten temat. Niedawno z ust byłego szefa PO – Grzegorza Schetyny mogliśmy usłyszeć,  że potrzebne jest świadczenie nie 500, a 1000 zł. Z kolei dziś kandydatka PO na prezydenta  –  Małgorzata Kidawa-Błońska zastanawia się nad zniesieniem programu.

Polecamy również: Tak się bawiła Platforma za publiczne pieniądze! Tyle kasy wyparowało z budżetu

(…) Bo w każdym społeczeństwie są osoby, którym musimy pomagać, bo sobie nie dają rady. Ale pomagać w taki sposób, żeby je wyciągać z tego, że nie pracują, żeby miały szanse normalnie się rozwijać – mówiła Kidawa-Błońska.

Bo skoro oni zamykają się w tych domach, nie pracują, taki przykład dają swoim dzieciom. To jest kolejne pokolenie, które będzie wychowywane dokładnie w taki sam sposób. Państwo powinno wspierać ludzi pracujących – przekonywała.

Wmówiono ludziom, że bierzesz pieniądze, to już wystarczy, nie musisz się rozwijać. Gdzieś edukacyjnie straciliśmy to budowanie w ludziach aspiracji, że trzeba pracować, rozwijać się, starać się, by dzieci miały zapewnioną lepszą przyszłość – powiedziała Małgorzata Kidawa-Błońska.

Czy opozycja zabierze 500 plus, którym poprzednio Pis wygrało wybory? Można tak wnioskować po powodach jakie podali przedstawiciele opozycji
Czy opozycja zabierze 500 plus, którym poprzednio Pis wygrało wybory? Można tak wnioskować po powodach jakie podali przedstawiciele opozycji

POLECAMY TAKŻE:

Tusk pokazał swoją prawdziwą twarz! Oto co mówił Niemcom na Polskę

Znany polityk pogrążył Wałęsę! Ujawnił prawdę o SB

Ukrywane przez ponad 10 lat nagranie! Komorowski bezczelnie kłamie! (film)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *