Czternasta emerytura nie dla wszystkich! Sprawdź czy spełniasz wymogi

Udostępnij:

Czternasta emerytura to obiecujący projekt PiS, jednak nie wszyscy ją dostaną, dlatego sprawdź czy spełniasz wymogi pozwalające pobrać świadczenie. Czternasta emerytura, to kolejna obietnica rządu PiS od czasów takich świadczeń jak trzynasta emerytura oraz mama cztery plus. Czternastka to nowa obietnica rządu, która została założona przez Prawo i Sprawiedliwość przed ostatnimi wyborami parlamentarnymi. Zakłada ona przede wszystkim kolejne świadczenie wypłacone z budżetu państwa na rzecz najstarszych Polaków. Mimo wszystko zawiera ona w sobie pewne kruczki,  które zmniejszają jej grono beneficjentów.

Czternasta emerytura nie dla wszystkich – sprawdź czy spełniasz wymogi

Sto dni rządów drugiej kadencji Prawa i Sprawiedliwości za nami. Niedawno do wykazu prac legislacyjnych rządu trafił projekt ustawy w sprawie kolejnego świadczenia,  które tym razem jest dedykowane dla najstarszych obywateli. Mimo wszystko propozycja zawiera w sobie kilka powodów, które mogą sprawić, że ta reforma może wiele osób rozczarować. 

Polecamy również: Tak się bawiła Platforma za publiczne pieniądze! Tyle kasy wyparowało z budżetu

– Dodatkowe wsparcie trafi najwcześniej pod koniec 2021 r. „Proponuje się, by kolejne dodatkowe roczne świadczenie pieniężne zostało wypłacone z urzędu wraz ze świadczeniem w terminie wypłaty świadczeń przypadającym w listopadzie 2021 r., z wyjątkiem przewidzianym do wypłaty w grudniu 2021 r. i styczniu 2022 r.” – czytamy w założeniach do projektu ustawy. Wynika z tego zatem, że część seniorów którzy przykładowo otrzymują teraz świadczenie przedemerytalne, będą musieli poczekać na wypłatę tego wsparcia nawet do 2022 r.

Druga sprawa,  że czternasta emerytura będzie zależna od przychodów uzyskiwanych w ramach świadczenia emerytalnego. Próg w tej sytuacji wynosi 2900 zł brutto. Zatem jest to około 2600 złotych netto “na rękę”. Osoby przekraczające powyższy próg świadczenie uzyskają,  lecz po wcześniejszym zmniejszeniu jego wysokości.

Świadczenie ma wynosić 1200 złotych brutto. Jego realizacja ma nastąpić w 2021 lub 2022 roku.

Czternasta emerytura to obiecujący projekt PiS, jednak nie wszyscy ją dostaną, dlatego sprawdź czy spełniasz wymogi pozwalające pobrać świadczenie
Czternasta emerytura to obiecujący projekt PiS, jednak nie wszyscy ją dostaną, dlatego sprawdź czy spełniasz wymogi pozwalające pobrać świadczenie

źródło: PAP

POLECAMY TAKŻE:

Tusk pokazał swoją prawdziwą twarz! Oto co mówił Niemcom na Polskę

Znany polityk pogrążył Wałęsę! Ujawnił prawdę o SB

Ukrywane przez ponad 10 lat nagranie! Komorowski bezczelnie kłamie! (film)


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *