Andrzej Duda ostro nt. roszczeń. Co na to USA?

Udostępnij:

Ustawa 447, projekt “Stop 447” i roszczenia żydowskie to tematy, o których prezydent Andrzej Duda wypowiedział się przy okazji swojej wizyty w Sochaczewie. Nie ulega wątpliwości, że temat roszczeń z tytułu mienia bezspadkowego, to kwestia bardzo newralgiczna. Sam zapis wspomnianej ustawy ma zakładać rekompensatę na rzeczy obywateli Stanów Zjednoczonych będących pochodzenia żydowskiego. Na ten moment Polski rząd jest przeciwny tego typu roszczeniom. Mimo wszystko w ostatnich dniach powstał projekt ustawy o nazwie “Stop 447”.

Andrzej Duda i roszczenia żydowskie

Ustawa 447, projekt "Stop 447"  i roszczenia żydowskie to tematy, o których prezydent Andrzej Duda wypowiedział się przy okazji swojej wizyty w Sochaczewie.
Duda/ screen YouTube

Nie ulega wątpliwości, że ustawa 447, projekt “Stop 447″ i roszczenia żydowskie to bardzo istotne tematy, o których prezydent Andrzej Duda wypowiedział się przy okazji swojej wizyty w Sochaczewie. Na ten moment ze strony rządu w sprawie roszczeń mamy jedynie słowne zapewnienia. Wynika z nich jasno, że polskie władze nie poczuwają się do płacenia odszkodowań na rzecz środowisk żydowskich. To jednak nie wystarcza wszystkim obywatelom. Dlatego właśnie powstał projekt ustawy ” Stop 447″. Ma on w formie ustawy zabezpieczyć Polski interes przed wykonaniem jakiejkolwiek rekompensat na rzecz wierzycieli.

Na ten temat wypowiedział się Andrzej Duda w Sochaczewie. Z jego deklaracji wynika jasne potwierdzenie poprzedniego stanowiska przyjętego przez rząd PiS.

Nie dopuścimy do tego, aby jakiekolwiek nieusprawiedliwione roszczenia, które nie mają miejsca w żadnym innym na świecie systemie prawnym były realizowane w Polsce – mówił Andrzej Duda.

Nie dopuścimy do tego, aby jakiekolwiek nieusprawiedliwione roszczenia, nieuczciwie, które nie mają miejsca nigdzie na świecie i w żadnym innym na świecie systemie prawnym nagle nie wiadomo jak w Polsce były realizowane – proszę być spokojnym, nigdy dopóki ja jestem prezydentem RP na to nie pozwolę – podkreślił prezydent.

Polecamy też:

Jackowski przepowiedział przyszłość PiS-u! Wspomniał o Kaczyńskim

To dlatego Liszowska musiała wziąć rozwód! Sensacyjny powód

POLECAMY RÓWNIEŻ

Zdrójkowski zalał się łzami na wizji! Szokujący powód

loading...
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *