Koronawirus już za nasza granicą! Polska zagrożona epidemią

Udostępnij:

Nie ulega wątpliwości, że sytuacja jest przede wszystkim bardzo napięta. Koronawirus jest już w Niemczech, rozprzestrzenia się i niedługo epidemia może być w Polsce, nadal nie powstał skuteczny lek na chorobę. Wirus w ostatnich tygodniach zaczął się coraz szybciej przemieszczać. Przypomnijmy, że pierwsze przypadki zachorowań na koronawirusa zostały zarejestrowane w Chinach. Następnie zakażenie zostało odnotowane między innymi w Iranie. Z kolei w zeszłym tygodniu pierwsze osoby dotknięte wirusem pojawiły się we Włoszech.

Koronawirus Niemczech

Koronawirus jest już również w Niemczech, choroba rozprzestrzenia się i już niedługo epidemia może być w Polsce, na ten moment nie powstał skuteczny lek na chorobę. Dziś media podały informacje na temat przypadku zakażenia wirusem u naszych zachodnich sąsiadów. Jest nim 25-latek, który w zeszłym tygodniu wrócił do Niemiec z Mediolanu. Mężczyzna zgłosił się do szpitala z powodu objawów grypy. Wykonane badanie wykazało, że mężczyzna jest nosicielem koronawirusa.

Koronawirus jest już w Niemczech, rozprzestrzenia się i niedługo epidemia może być w Polsce, nadal nie powstał skuteczny lek na chorobę
Pilne

Czytaj także : Koronawirus: Włochy odcinane od świata! Austria podjęła ważną decyzję

“Przede wszystkim osoby z bliskiego otoczenia pacjenta będą przebywać w kwarantannie w domu i codziennie będą pytane o stan zdrowia” – poinformowało ministerstwo i dodało, że ci, u których wystąpią objawy choroby, zostaną zabrani do szpitala. To jednak nie pierwszy przypadek w Niemczech. Wcześniej w Bawarii odnotowano 11 osób, u których stwierdzono, że są nosicielami wirusa.

Czytaj także: Magda Gessler o dzieciach. Jej opinia was zaskoczy!

Nie ulega wątpliwości, że Koronawirus bardzo szybko rozprzestrzenia się przede wszystkim po Europie. We wtorek pierwsze przypadki zakażeń odnotowano m.in. w Austrii, Chorwacji, Szwajcarii i Hiszpanii kontynentalnej. We Włoszech, gdzie sytuacja liczba ofiar śmiertelnych wzrosła już do 11, a ponad 320 osób jest zakażonych. Wirus najczęściej atakuje organizmy z ograniczoną odpornością.

Źródło: Fakt

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Szok! Dominika Tajner szczerze o swoich problemach rodzinnych
Olbrzymi jęk i obrzydliwe słowa! Olbrychski wprost atakuje PiS
Szok! Wiśniewski ukrywał to przez lata! Przerywa milczenie
Grabowski przerwał milczenie i ujawnił prawdę – wyniszcza go choroba

Polecamy także:

Wielka wpadka w TVP na żywo! „Dostałam takie polecenie”

Odgryzł policjantowi palec: Wyciekło nagranie z zatrzymania!

Polityk PiS skatowana na śmierć! Makabryczne szczegóły w sprawie

Jackowski przepowiedział przyszłość PiS-u! Wspomniał o Kaczyńskim

,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *