Szokujący spot “nadzwyczajnej kasty”! Obrzydliwa ustawka

Udostępnij:

Spór wokół KRS oraz reform sądowych trwa w dalszym ciągu między rządem Prawa i Sprawiedliwości oraz części środowisk sądowych, które wspiera opozycja. W ostatnim czasie Stowarzyszenie Iustitia wypuściło film uderzający w PiS, spot nadzwyczajnej kasty sędziów został skrytykowany nawet przez środowisko sędziowskie. Nie ulega wątpliwości, że zmiany w aktualnym porządku prawnym nie są na rękę części środowisk prawniczych. Wprowadzona w życie tak zwana “ustawa kagańcowa” wywołała olbrzymią burzę, której dziś widać efekty.

Spór wokół reformy sądów

Stowarzyszenie Iustitia wypuściło film uderzający w PiS, spot nadzwyczajnej kasty sędziów został skrytykowany nawet przez środowisko sędziowskie. Nie ulega dziś żadnej wątpliwości, że między rządem a środowiskiem sędziowskim wspieranym przez opozycję raczej nie będzie porozumienia. Stowarzyszenie Iustitia podważa między innymi legalność konstytucyjnych organów. To samo dotyczy wybranych przez Andrzeja Dudę sędziów. Spór wciąż wrze, lecz w środowisku sędziów widać już pierwsze wyłamania.

Tomasza Szmydta z Wojewódzkiego sądu Administracyjnego w Warszawie oraz Jakuba Iwańca z Sądu Rejonowego dla Warszawy Mokotowa. Obaj prawnicy nie kryli oburzenia wydźwiękiem materiału „Iustitii”.

Stowarzyszenie Iustitia wypuściło film uderzający w PiS, spot nadzwyczajnej kasty sędziów został skrytykowany nawet przez środowisko sędziowskie
Spot reklamowy/ screen YouTube

Jako sędzia nie czuję się w żaden sposób zagrożony przez zmiany zaproponowane, m.in. w przepisach ustawy o ustroju sądów powszechnych. Nie czuję się zagrożony. Natomiast obywatele mogą uczuć się zagrożeni upolitycznieniem niektórych sędziów, którzy wskazują, na którą opcję chcieliby głosować. Ten spot jest tego wyrazem. Jeśli dostatecznie długo powtarza się kłamstwo, to ono zaczyna być postrzegane jako prawda. To wyraz propagandy – mówił sędzia Tomasz Szmydt.

Z kolei sędzia Jakub Iwaniec zwrócił uwagę:

Sędzia jest przede wszystkim sędzią, gdyż został powołany przez prezydenta RP. Koniec i kropka. Kwestionowanie tego stanu rzeczy jest niepoważne i aktualnie wbrew przepisom prawa. „Wesprzyj nas”, „pomóż nam” – to znamienne (słowa, które padają ze spotu „Iustitii” – red.). Od pewnego czasu „Iustitia” skupia się na sobie i na własnym ogródku. Tymczasem obchodzimy tydzień pomocy ofiarom przestępstw. Widać dysonans między myśleniem „Iustitii”, a tym na czym polega istota wymiaru sprawiedliwości. Skupianie się na ofiarach powinno być istotnym czynnikiem. Tego nie widać w działaniach stowarzyszenia „Iustitia”. Członkowie stowarzyszenia organizują sobie „kafejki prawne”, zebrania, wiece i marsze. Nie wiem również tylko jak ci aktywiści znajdują czas na rzetelną pracę – mówił sędzia.

Polecamy też:

Jackowski przepowiedział przyszłość PiS-u! Wspomniał o Kaczyńskim

To dlatego Liszowska musiała wziąć rozwód! Sensacyjny powód

Zdrójkowski zalał się łzami na wizji! Szokujący powód

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Skandal w Dzień Dobry TVN! Filip Chajzer grubo przesadził!
Roznerski szczerze o karierze. Byłby nikim gdyby nie…
Kuba Wojewódzki o rodzicach. Będziecie w szoku, co wyznał!
Anna Mucha wybuchła! Ma dość, padły mocne słowa!
loading...
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *